اکثر کارشناسان امنیتی اتفاق‌نظر دارند که اعتبار سنجی دو عاملی ( ۲ FA ) بخش مهمی از تامین مالی حساب‌های آنلاین شما است . گوگل موافق است ، اما این یک گام اضافی است : این شرکت قصد دارد حساب‌های گوگل را برای حساب‌های دو عامل به طور خودکار امضا کند .
گوگل اعتبارسنجی دو عاملی را به عنوان جایگزینی برای رمزهای عبور می‌بیند ، که مارک Risher ، مدیر مدیریت محصول برای هویت و امنیت کاربر ، در بیانیه‌ای به نام ” بزرگ‌ترین تهدید برای امنیت آنلاین شما ” نامیده می‌شود ؛ زیرا به راحتی دزدی و دشوار بودن را به یاد می‌آورند ، کاربران به استفاده مجدد از کلمه عبور پایان خواهند داد . اگر دزدیده شوند ، آن‌ها می‌توانند برای باز کردن حساب‌های کاربری چند کاربر استفاده شوند و به این ریسک اضافه شوند .
گوگل هم اکنون از ۲ FA برای تامین حساب‌های خود استفاده می‌کند , اما تا به حال این کار اختیاری بوده‌است . اگر شما ۲ FA به حساب کاربری گوگل داشته باشید , به عنوان مثال می‌توانید کلمه عبور گوگل را با وارد کردن گذرواژه خود مشاهده کنید و سپس ورود خود را بر روی یک گوشی جداگانه از طریق برنامه تایید کننده تایید کننده گوگل تایید کنید . ( این تصادفی نیست که گوگل این را در روز گذرواژه به نام روز نامگذاری جهانی اعلام می‌کند ) این اعتبار دو عامل است : امنیت خود را با گرفتن چیزی که می‌دانید ( یک گذرواژه ) و ترکیب آن با چیزی که شما دارید ( یک تلفن مجاز ) .
گوگل اظهار داشت که اگر حساب‌های آن‌ها به طور مناسب پیکربندی شده‌باشد , گوگل به طور خودکار کاربران را در ۲ درجه سانتیگراد ( آنچه گوگل فراخوانی می‌کند ) ثبت‌نام خواهد کرد .
میزان ثبت‌نام ۲ ” گوگل چگونه کار خواهد کرد ?
پیکربندی مناسب چه معنایی دارد ? به گفته جاناتان Skelker , مدیر تولید حساب در گوگل , این واژه به این معنی است که آیا ۲ FA بر روی حساب شما تنظیم شده‌است یا خیر , و احتمالا ً همان راهی است که شما می‌دانید اگر نیاز دارید ۲ FA ایجاد کنید , و اینکه چطور این کار را انجام دهید .
گوگل به شما اجازه می‌دهد تا passwords ذخیره‌شده در مرورگرهای دیگری را وارد کنید و یا از مدیر گذرواژه خود گوگل استفاده کنید . گوگل هم می‌تواند گذرواژه خود را تولید کند و زمانی که شما برای یک سرویس جدید یا سایت از طریق کروم امضا می‌کنید از آن‌ها استفاده کنید . مشخصه Checkup گذرواژه گوگل , برای وب و نیز برای آندروید , همچنین به طور خودکار passwords شما را در برابر نقض رمز عبور چک می‌کند . کافی نیست از نکات خود در مورد نحوه ایجاد رمزهای عبور قوی استفاده کنیم ; شما باید بدانید که گذرواژه شما به عنوان بخشی از یک قانون‌شکنی دزدیده شده‌است و اقدام سریع انجام دهید .
در اواخر شب چهارشنبه گوگل یک توضیح روشن صادر کرد و گفت که کاربران می‌توانند در صورتی که نیاز به دسترسی به حساب خود داشته باشند , توانایی انتخاب را داشته باشند .
گوگل در بیانیه‌ای که به Risher نسبت‌داده شده‌است , گفت : ” عوامل بیشتری به معنای حفاظت قوی‌تر هستند , اما ما باید اطمینان حاصل کنیم که کاربران بطور تصادفی از حساب‌های خود بیرون نمی‌روند .
واقعیت این است که رمزهای عبور شکل کافی از اعتبار سنجی نیستند – آن‌ها برای مردم دردآور هستند و برای هکرها به آسانی دسترسی ندارند . برای انجام این کار , اعتبارسنجی multifactor خسته‌کننده و چالش برانگیز محسوب می‌شود – که دیگر مورد نیست . بسیاری از کاربران در حال حاضر برای استفاده از یک گام دوم در تایید حساب خود قرار گرفته‌اند – این فرآیند نام‌نویسی اتومبیل راهی برای ما است تا به آن‌ها کمک کنیم . کاربران می‌توانند این تغییر را انتخاب کرده و تنظیمات امنیتی حسابی خود را انجام دهند .”
اگر از کلمه عبور نفرت دارید , جان خود را بگیرید : گوگل کار می‌کند تا آن‌ها را در نهایت از بین ببرد ” یک روز , ما امیدواریم که رمزهای عبور یک چیز از گذشته باشند , زیرا رمزهای عبور یک چیز از گذشته خواهند بود .”
تصحیح : این داستان به روزرسانی شده‌است تا توجه داشته باشید که Google’s Risher موقعیت Google’s را با توجه به این نکته روشن کرده‌است که کاربرها می‌توانند گزینه احراز هویت دو عامل را انتخاب کنند .

دیدگاهتان را بنویسید