مالزی، مقصد جدید برای شرکت‌های فناوری جهانی

مالزی اعلام کرده است که قصد دارد یک پارک طراحی مدار مجتمع را به همراه سایر انگیزه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری‌های فناوری جهانی ایجاد کند. نخست وزیر داتوک سری انوار ابراهیم اعلام کرد که کشور قصد ادامه مطلب

بازدید 53 4 هفته پیش

مالزی اعلام کرده است که قصد دارد یک پارک طراحی مدار مجتمع را به همراه سایر انگیزه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری‌های فناوری جهانی ایجاد کند.

نخست وزیر داتوک سری انوار ابراهیم اعلام کرد که کشور قصد دارد پارک طراحی بزرگترین منطقه جنوب شرق آسیا را در ایالت مرکزی سلانگور ایجاد کند، به همکاری با دولت سلانگور و شرکت فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال سلانگور (SIDEC).

وی افزود که این اقدام جزء تلاش‌های مالزی برای گذر از مونتاژ و آزمایش تراشه‌های پشتیبان به کار طراحی ارزش افزوده بالا است.

مالزی هدف دارد که کوالالامپور را به یک مرکز دیجیتال منطقه‌ای تبدیل کند، با اهدافی برای تبدیل شدن به یکی از برترین 20 کشور در شاخص اکوسیستم استارتاپ تا سال 2030.

همچنین، این کشور یکی از بازیکنان اصلی در صنعت نیمه‌هادی است و حدود 13 درصد از آزمایش و بسته‌بندی جهانی را تشکیل می‌دهد.

نخست وزیر مالزی گفت که این پارک مستأجرانی را متمرکز خواهد کرد و با شرکت‌های جهانی مانند شرکت تولید تراشه بریتانیایی آرم هولدینگز همکاری خواهد کرد.

وی همچنین اعلام کرد که صندوق ثروت سرانه خزانه ناسیونال برنامه‌ای راه‌اندازی می‌کند، با اختصاص اولیه 209 میلیون دلار (284 میلیون دلار سنگاپور) برای حمایت از استارتاپ‌های مالزی.

نخست وزیر مالزی افزود که دوازده شرکت سرمایه‌گذاری ونچر بین‌المللی “با دارایی‌های مدیریتی بالای میلیاردها دلار و رزومه‌های معروف” دفاتر خود را در کوالالامپور راه‌اندازی خواهند کرد.

این موضوع کمک خواهد کرد تا استارتاپ‌های مالزی تشکیل شده و پرورش یابند تا به موفقیت جهانی برسند، او افزود.

“انتظار می‌رود شرکت‌های پیشرفته فناوری هم از این پارک استقرار دهند، امازاده‌ها و مراکز تحقیق و توسعه خود را و همچنین مقرهای منطقه‌ای برای خدمت به بازار آسیایی و جنوب آسیایی تأسیس کنند”، انوار گفت.

وزیر اقتصاد رافیزی راملی گفت که دولت تشویقاتی را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری ونچر بین‌المللی، کارآفرینان فناوری و یونیکورن‌های خارجی که به سرمایه‌گذاری در مالزی علاقه‌مند هستند ارائه خواهد داد، شامل فضاهای دفتری با هزینه تخفیف‌دار، معافیت‌های از گذرنامه‌های شغلی، خدمات بازنشستگی و نرخ‌های کمتر مالیات شرکتی.

“ما می‌خواهیم یونیکورن‌های جهانی را وارد مالزی کنیم، تا شغل‌های با ارزش و ماهر ایجاد شود، علاوه بر توسعه یک لوله‌کشی از کارآفرینان و رهبران ارشد آینده در حوزه فناوری”، او افزود.

برچسب‌ها:,

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

محسن جدیدی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *