متا پلتفرم‌، سیستم عامل هدست Quest خود را با تولیدکنندگان رقیب به اشتراک گذاشت

متا پلتفرم‌ اعلام کرد که برای اولین بار، سیستم عامل هدست Quest خود را با تولیدکنندگان دستگاه‌های رقیب از جمله مایکروسافت به اشتراک خواهد گذاشت. این اقدام جهت گسترش تأثیر خود در صنعت واقعیت مجازی ادامه مطلب

بازدید 67 4 هفته پیش

متا پلتفرم‌ اعلام کرد که برای اولین بار، سیستم عامل هدست Quest خود را با تولیدکنندگان دستگاه‌های رقیب از جمله مایکروسافت به اشتراک خواهد گذاشت. این اقدام جهت گسترش تأثیر خود در صنعت واقعیت مجازی و مختلط است.

این تغییر به شرکت‌های همکار اجازه می‌دهد تا دستگاه‌های خود را با استفاده از سیستم عامل Meta Horizon OS که یک نام جدید برای سیستم عامل قبلی است و قابلیت‌هایی مانند تشخیص حرکت، پاس‌ترو، درک صحنه و نشانگرهای فضایی را به دستگاه‌هایی که بر آن اجرا می‌شوند، می‌آورد.

شرکت رسانه‌ای اعلام کرد که شرکای Asus و Lenovo از این سیستم عامل برای ساخت دستگاه‌هایی که برای فعالیت‌های خاص طراحی شده‌اند، استفاده خواهند کرد. همچنین متا از آن برای ساخت نسخه محدودی از هدست Quest که “تحت تأثیر” کنسول بازی Xbox مایکروسافت استفاده می‌کند.

این حرکت نشان از آرزوی مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا برای مالکیت بر روی پلتفرم محاسباتی که دستگاه‌های واقعیت مجازی (VR) و مختلط (MR) را پشتیبانی می‌کند، مانند روشی که گوگل شرکت الفبا در بازار گوشی‌های هوشمند با انتشار سیستم عامل موبایل خود اندروید، به یکی از بازیگران کلیدی تبدیل شد.

کسب و کار VR متا یکی از سودجویان استراتژی گوگل است، زیرا Meta Horizon OS خود از اندروید مشتق شده است.

در ویدیویی که در حساب اینستاگرام زاکربرگ منتشر کرد، او نمونه‌هایی از هدست‌های تخصصی‌ای را که شرکای آن‌ها ممکن است تولید کنند، پیش‌نمایش داد: دستگاهی سبک با مواد جذب عرق برای ورزش، یک دستگاه با کیفیت تصویر بالا برای سرگرمی و یک دیگر مجهز به ابزارهای حسی برای بازی.

متا در پست وبلاگ خود اعلام کرد که Republic of Gamers شرکت ASUS در حال توسعه یک هدست بازی و لنوو در حال کار بر روی یک دستگاه MR برای محصولیت، یادگیری و سرگرمی با استفاده از Horizon OS هستند. زاکربرگ گفت که ممکن است چند سال طول بکشد تا این دستگاه‌ها راه‌اندازی شوند.

تاکنون هدست‌های VR و MR برخی تقبل محدودیت‌ها را داشته‌اند، اصلًا از جامعه بازی‌ها و برخی شرکت‌های انتخابی که آن‌ها را برای آموزش یا کنفرانس‌های راه دور استفاده می‌کنند. متا در حال حاضر رهبر بازار است اما شروع به تحمل فشار بیشتری در این فضا کرده است.

دشمن طولانی مدت اپل در ابتدای امسال با هدست Vision Pro به قیمت 3499 دلار وارد این دسته شد، در حالی که گوگل همچنین گزارش‌ها نشان می‌دهد که در حال کار بر روی یک پلتفرم اندروید برای دستگاه‌های VR و MR است. در مارس، CTO متا، اندرو بوسورث، به گوگل اتهام زد که این سیستم را با شرایط محدود که می‌تواند “بند بندی در اکوسیستم” ایجاد کند، به شرکای خود پیشنهاد داد.

زاکربرگ در ویدیوی خود در روز دوشنبه به اختلاف نظر اشاره کرد و گفت که خوشحال خواهد شد اگر اپلیکیشن‌های گوگل پلی را بر روی دستگاه‌های Meta Horizon OS داشته باشد، “اگر آن‌ها آماده باشند.”

گوگل به طور فوری به درخواست برای نظر دادن پاسخ نداد.

متا گفت که Meta Horizon OS شامل فروشگاه Horizon است که از Quest Store تغییر نام داده است برای دانلود اپلیکیشن‌ها و تجربیات. این پلتفرم با یک برنامه همراه تلفن همراه که اکنون با نام Meta Horizon app شناخته می‌شود کار خواهد کرد.

برچسب‌ها:, ,

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

محسن جدیدی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *