تسلا در روز پنج شنبه مدل Y، مهمترین خودروی خود را به نمایش خواهد گذاشت.

تسلا انتظار دارد که SUV الکتریکی تبدیل به بهترین فروشش شود. خریداران خودرو در ایالات متحده به طور فزاینده ای انتخاب SUV ها را از طریق خودروهای سدان انجام می دهند. تسلا (TSLA) در حال حاضر مدل SUV X را مدل لوکس می نامد که اغلب با قیمتی بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دلار قیمت گذاری شده است. این تنها ۱۵٪ از فروش تسلا در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی است. اما این آمار فروش مدل S این سدان لوکس است.

انتظار می رود مدل Y در بازار دیگری قیمت گذاری شود. اما رسیدن به این قیمت مقرون به صرفه می تواند زمان زیادی طول بکشد.

مدل Y به زودی رقابت بیشتری با دیگر خودروسازان خواهد داشت که در حال ساخت SUV های الکتریکی خود هستند. این موضوع باعث افزایش سهم بازار تسلا می شود، زیرا خطر از دست دادن بازار خودرو الکتریکی را به خطر می اندازد. نگاه اول Tesla در مورد مدل Y SUV شبیه آن خواهد بود. ماشین کامل باید پنجشنبه رونمایی شود.

میشل کربی، تحلیلگر ارشد AutoTrader می گوید: یکی از دلایلی که خودروهای الکتریکی رشد داشته اند این است که بیشتر آنها تنها در مدل های سدان موجود هستند. وسایل نقلیه الکتریکی تنها بیش از ۱٪ فروش خودرو در ایالات متحده را نشان می دهند.

مدیرعامل Elon Musk به وضوح از چیزهای بزرگ برای مدل Y استفاده میکند. مسکو در ماه ژانویه در مصاحبه ای به سرمایه گذاران گفت: “تقاضا برای مدل Y احتمالا ۵۰٪ بالاتر از مدل ۳ خواهد بود و می تواند حتی دو برابر شود.

اگر این حرف درست باشد، مدل Y در آینده به عنوان بهترین نوع SUV بنزینی یا برقی در ایالات متحده تبدیل می شود. این نمایش زودهنگام مانند فراز و نشیب های شش ماهه گذشته تسلا نیست.

مدیرعامل تسلا به سرمایه گذاران هشدار از دست دادن مقدار زیادی از سرمایه را داد و همین موضوع باعث ایجاد هیجان نمایش مدل جدید می شود که ممکن است باعث اتفاقات زیادی در ثرو ت و ارزش سهام تسلا شود

0

دیدگاهتان را بنویسید